Hakkımızda

Kurmay Baskı Teknolojileri 1994 yılında mekanil ve elekronik mühemdisliği temeli üzerine kurulmuştur. Mekanik, elektrik ve elektronik konularında mühendislik çalışmaları yaparak 1996 yılında etiket üretimine başlamıştır.


Kurmay Etiket üreteme başladığı zaman hemen fark etiğimiz: Türkiye'nin sanayisi gelişiyordu, imalat sektörü yeni ürünler üretiyordu, kullandığı üretim bantları değişiyor ve gelişiyordu. Üretim adetleri hızla artırıyor, üretilen ürünlerin takibi önemi artırıyordu.Etiketler son kullanıcı için ürünün tanıtılmasını yardımcı bir unsur görülürken, dünyada artan Kalite Yönetim Sistemleri ile Etiket hem ürünü tanıtan bir unsurun dışına çıkarak, adeta kimliği haline geldi. Artık etiketsiz ürün olmaması ve bu etiketleme ile geri dönüş yapıldığında üretim bilgilerine ulaşılabilir olması istendi.

İşte bu ihtiyaçların farkına varan Kurmay Etiket, ihtiyaçların karşılanması için Mühendislik çözümler sunmaya başladı.
Artık etiketlerin ürünlere özel üretilmesi gerekiyordu. Her ürün için farklı standartlar istenmeye başmıştı. Amerikan UL, Avrupa CE, TSE, ISO vb Kalite Sertifikasyon sistemlerine uygun üretim yapılması gerekiyordu.
Fabrikalar bizden artık barkodlama sistemleri ve otomatik etiketleme sistemlerini kurmamızı istiyordu.

Artık fabrikamızda etiketleri üretikten sonra bu etiketleri ürünlerin üretildiği fabrikalara götürmekle kalmıyor; Fabrikaların bantlarında üretim yapılırken,  barkod yazıcılardan hatasız etiketlerin basılması ve bu basılan etiketlerin, otomasyon etiketleme makineleri ile ürünlerin üzerine mükemmel şekilde yapıştırılmasından da sorumluyduk.

Etiket sektöründe lider ve öncü olabilmek için hammaddenin yurt dışından ithal edilmesinden ürünün üzerine etiket yapışmasına kadar tüm sürece yönetmemiz ve sahiplenmemiz gerekiyordu.

Hammaddelerin Temin Edilmesi
Müşterilerimize en uygun maliyetle etiket üretebilmek için Dünya'nın en büyük hammadde üreticileri ile sürekli olarak araştırma yaparak en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata ithal ediyoruz.

Sarf Malzeme Temini
Etiketlerin basımı için kullanmış olduğunuz Barkod printer ve yedek parçalarını temin ediyoruz.
Etiketler kadar önemli bir gider kaleme olan ribonları (mürekkep emdirilmiş şerit) Avrupa'dan ithal ediyoruz.

Teknik Destek
Etiketlerin barkod yazıcılarda basılması, Barkod yazıcıların tamiri ve etiketlerin otomasyon sistemleri ile yapıştırılması vb teknik konularda mühendislik hizmetleri vermekteyiz.

Arge
Çalıştığımız firmalar Dünya'nın her köşesine ürünler üretmekteler. Sürekli yeni ürünler ve yeni koşullar oluşmakta.
Bizde onların yeni ürünleri için bu koşullar için çözüm üretmekte, Dünya'nın kullanmış olduğu çözümleri Türkiye'ye getirmekte ve bu çözümleri Türkiye'de uygulanmasını sağlamaktayız.

Kalite:
Giriş kalite kontrol ile başlayan süreç çıkış kalite komtrolleri  ile tamamlanarak müşterilerimizin sorunsuz ürünler kullanımı sağlanmaktadır. Kalite yönetimi sistemimiz laboratuvarımızda ürünlerin güncel kullanımına çok yakın simülasyonlar ile etiketlerin sahadaki performansını ve kullanım şartlarına uyumluluğunu gözlemleyerek  değişen dış etkilere ve şartlara uyumu sağlamaktayız. Sürekli değişen kimyasal aşındırıcılar ve dış etkenler karşısında güçlü performans beklentisi kalite biriminin araştırma ve teknoloji transferi sayesinde  sağlanmaktadır. '''Kalite her zaman kazanan tek taraf,tır...'''Bu slogan firmamızın kurumsal kimliğinde vazgeçilmez en önemli değerdir.
Günümüzün rekabetçi şartlarında üretim yapan firmaların üretim kayıpları gibi bir alanı çok fazla daralmakta ve rekabet sıfıra yakın hata (ppm) oranlarını zorlamaktadır, bu noktada kalite yönetimi olmadan ilerlemek olanaksız hale gelmektedir,
Ölçülemeyen şey iyileştirilemez..